کتاب ازدواج کتاب اول تاسیس

کتاب ازدواج اثر دکتر روانشناس و مربی سبک زندگی اسلامی ایرانی حمید حبشی است که ؛ به بیان راه و رسم خواستگاری و  مراحل و موانع ازدواج پرداخته است . شامل ده فصل که حاصل سال ها جلسات و مشاوره های حضوری و همایش های نویسنده است که با استفاده از تجارب محافل سخنرانی و برخورد چهره به چهره با زوج ها و جوانان منتشر شده است .
موجود
400,000 ریال
تخفیف 10% درصد
360,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

کتاب ازدواج ، کتاب اول تاسیس

 نویسنده فصل اول ضرورت و فلسفه ازدواج و شناسایی انگیزه ها را بیان می کند و در فصل دوم که طولانی ترین و مهمترین بحث کتاب است ، درباره شناخت معیارها در ازدواج و ملاک های یک ازدواج است . فصل سوم  درباره شناخت صحیح و تناسب سنجی ملاک ها راهنمایی می کند . روش کسب شناخت ، مصاحبه خواستگاری، ، عقود وشروط ازدواج، باورها و گمان های غلط در موضوع شناخت ؛ از فصل های چهارم تا دهم کتاب را تشکیل می دهد.

در قسمت مصاحبه و خواستگاری در کتاب ازدواج می خوانیم :

مسیر نظردهی و نظرخواهی ؛

بیشتر افراد گمان می کنند فرصت خواستگاری محلی برای ابراز نظر های خود و دریافت نظر دیگری است .

غافل از اینکه به طور طبیعی قرار نیست بین نظر و عملکرد و هدف و اقدام فرد ، تطابقی حتمی برقرار باشد . پسری که دوست ندارد همسرش در اجتماع مشغول فعالیت های اجتماعی باشد ، انتظار داریم در هنگام ارائه نظرش درباره ی ارزش فعالیت اجتماعی زن ، به نفی و رد آن اظهار نظر کند؟

خانمی که از معاشرت با خویشان همسر فراری است ، در مصاحبه خواستگاری ، در موقع ابراز نظرش در خصوص ارزش معاشرت با بستگان همسر ، باید چه نظری بدهد ؟ انتظاری جز تایید دارید ؟

پس یکی از بزرگترین غلط های رایج در انجام مصاحبه خواستگاری آن است که این فرصت عظیم شناسایی و کسب شناخت را معطوف کنیم به 

داد و ستد نظردهی و نظرخواهی .

اگر در چنین مسیری قرار گرفتیم قهرا انتظار دستیابی به شناخت ، انتظار غلط و بی جایی است و نمی توان مدعی شد که مخاطب من در گفتگوی

خواستگاری صادقانه عمل نکرد ، و وجود فرق و فاصله بین آنچه در مصاحبه خواستگاری نظر داد و آنچه بعد از ازدواج شاهدش بودم ، طبیعی است ، و نمیتوان این تفاوت را به دروغگویی یا وانمود سازی نسبت داد ، بلکه نتیجه ی معمول تفاوت بین نظر و ماهیت و عملکرد آدمی است .

سایر مشخصات محصول

وزن : 370
شابک : 9786004411943
مولف : دکتر حمید حبشی
انتشارات : نشر معارف
تعداد صفحات : 441
موضوع : اسلام زناشویی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5246509
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها