0 رای   - 

کتاب مخفی

کتاب مخفی نوشته مجید پورولی کلشتری است که داستانی از یک نویسنده ایرانی را روایت می کند داستان سفر مخفانیه یک کتاب از شهر پیامبر به مقصد ایران ، محتوای این کتاب بسیار مهم است که از اگر اسرار داخل آن فاش شود بسیاری از سران مدینه را سرنگون می کند . این روایت تقابل نویسنده ایرانی با منافقین صدر اسلام است .
موجود
160,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

شفا گرفتن چشمان فرزندی پدر را عاشق پیامبر مهربانی ها می کند و غرق در محبت پیامبر مسلمین می شود . در این میان در جریان غدیر قرار می گیرد و شروع به یادداشت خاطرات خود می کند . یادداشت هایی که تبدیل به کتاب مخفی می شود .

ماهان یک ایرانی است پدری که فرزندش نابیناست و برای شفای او شهر به شهر در پی طبیب می گردد . با خبر می شود که در شهر مدینه پیامبری از جانب خدا نازل شده و معجزه می کند . او به قصد شفای فرزندش به آنجا می رود و فرزند او شفا پیدا می کند .

ماهان که در طول سفرش جریان واقعه غدیر خم را دیده بود ، شروع به نوشتن تاریخ سفر خود و همچنین آخرین حج رسول خدا و ماجرای غدیر خم می کند .

ماهان به ایران بازمی گردد تا ایرانیان را از واقعه غدیر آگاه سازد اما در میان راه بازگشت ب طور اتفاقی متوجه توطئه کفار برای ترور پیامبر اکرم ( ص ) می شود . کفار که در صدد از میان برداشتن ماهان ، و جلوگیری از رسیدن خبر غدیر خم به ایران ، بر می‌آیند به تعقیب او می پردازند …

بخشی از کتاب را بخوانید :

" صدای خنده اش بلند است . چند قدم عقب تر ف ماهان بیچاره و زار توی فکر همسرش و " تهمینه " و پسرش " ایوب " است . خوب می داند که آن ها تا چند روز دیگر منتظرش نیستند و به خیال آن که او به سفری دور و دراز رفته ف نگرانش نخواهند شد . بعید نیست مهاجمان سر از بدنش جدا کرده و او را زیر خاک همین برهوت دفن کنند و تهمینه هنوز خیال آمدن و برگشتن ماهان باشد ! هنوز صدای تهمینه توی گوشش مانده :

_ نگران برای چه ؟ ! مدینه را دوست دارم ! شهر محمد است ! پیامبر خدا .

و صدای ابوذر و سلمان هنوز در سرش تکرار می شد . ابوذر مات و مبهوت کتابش را به دست گرفته بود و آن را ورق می زد و می گفت :

_ ماهان ! مراقب این کتاب باش ! این کتاب باید مخفی بماند و هیچ کس از راز ان با خبر نشود . شاید خودت ندانی که چه نوشته ای . شاید ندانی چه کسی را مدح کرده ای و از طعن چه کسانی سخن گفته ای ! این کتاب که من می بینم ف میراث پیامبر و حاصل زحمات اوست . جماعتی که رسول خدا و علی را ندیده اند ف با خواندن این کتاب حقیقت دین خدا را خواهند شناخت ! در دنیا کتاب های بسیاری نوشته اند ، اما این کتاب با همه فرق دارد .

_ آسمان را به کتاب آورده ای . فضیلت علی را نوشته ای ! ملائک دست تو را می بوسند !

آن دو نفر او را تا راهی بیرون از مدینه همراهی کرده بودند و تمام طول مسیر درباره اهمیت این کتاب گفته بودند و او شنیده بود .

_ این کتاب باید مخفی بماند ! مراقب باش ماهان ! این یک کتاب معمولی نیست !

 صفحه 29 و 30 کتاب را خواندید .

سایر مشخصات محصول

وزن : 109 گرم
شابک : 9789649736549
مولف : مجید پورولی کلشتری
انتشارات : کتاب جمکران
تعداد صفحات : 108
موضوع : داستان غدیر خم داستان فارسی قرن 14
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 6243854
قطع : بین رقعی و پالتویی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها