کوچه باغ انار به ماندنم عادت نکن

کوچه باغ انار به ماندنم عادت نکن

31,000 تومان

کتاب کوچه باغ انار به ماندنم عادت نکن نوشته حمیدرضا بشیری فراز و روایتی ادبی و داستانی از زندگی شهید مدافع حرم ، سید احسان میرسیار براساس خاطرات سیده فاطمه میرکریم پور همسر شهید است . مطالب این کتاب برگرفته از مصاحبه های نویسنده با همسر شهید همراه با فضا سازی توسط نویسنده می باشد . 

تعداد:

آخرین موجودی

این روایت وام گرفته از مصاحبه ها و خاطرات شفاهی از خانواده به ویژه همسر است که بنابر حفظ بافت داستانی و با اجازه خانواده شهید و نگرشی جدید در نگارش فضا سازی در آن صورت گرفته است و برخی وقایع از لحاظ مکانی یا زمانی ، تلفیق ، پس و پیش ، یا فضاسازی شده‌ اند . از این رو اگر انتقادی به وجود بیاید ، متوجه نویسنده است ، نه همسر شهید .

شهید میرسیار متولد سال 60 است و در سال 94 در شهر حلب سوریه به شهادت رسید و پیکر مطهرش دو سال بعد به کشور بازگشت .

کتاب حاضر روایتی پر از شیرینی و تلخی همراه با قلمی روان و البته مستند است از زندگی واقعی با فرمی متفاوت گویی که مخاطب در آن اتفاقات را لمس می کند و گاه با همسر شهید هم ذات پنداری می کند .

این کتاب در 25 فصل و در 240 صفحه نگارش شده و توسط انتشارات روایت فتح به چاپ رسیده است .

« مشکلات دست بردار نیستند . از در که بیرون شان می کنی ، از پنجره داخل می شوند .

احسان در استراحت مطلق است و تمام حقوقش هم برای اقساط بانک می رود . خانه جدید پدری احسان هرچند کوچک است اما باز به لوازمی برای زندگی احتیاج دارد . احسان هم که مانع از آن شده بود تا جهیزیه من به تهران آورده شود .

حالا نه پول داریم نه وسیله ای برای امرار معاش . فکر های مان را روی هم می ریزیم و در نهایت به خانه پدری احسان می رویم و او برای مان یک یخچال کوچک می خرد . یک اجاق گاز سه شعله ی قدیمی رومیزی را که جهیزیه مادر احسان بود ، به همراه یک فرش می گیریم و چند تکه لوازم پلاستیکی و یک قابلمه از خیابان مولوی می خریم تا این ها بشود تمام آن چیزی که برای شروع یک زندگی در اختیار داریم . »

بخشی از متن کتاب کوچه باغ انار به ماندنم عادت نکن

جدول اطلاعات مقادیر
موضوع شهدای سوریهداستان های فارسی
مولف حمیدرضا بشیری فراز
انتشارات روایت فتح
تعداد صفحات 240
شابک 9786003305151
وزن 170
جلد شومیز
شماره کتاب شناسی ملی 7306759
قطع رقعی
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.