برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

گام تمدن ساز

کتاب گام تمدن ساز نوشته آقایان راجی و خاتمی در مورد بسط بیانیه گام دوم انقلاب با تکیه بر اسناد بین المللی می باشد . که در این کتاب با تکیه بر اسناد معتبر تاریخی و گزارش های سازمان های معتبر بین المللی ابتدائا مستندات گزاره های بیانیه ارائه گردیده و در قدم بعد با استفاده از داده های اطلاعاتی منابع فوق الذکر بر اساس منطق تبیینی مقام معظم رهبری بخش هایی از بیانیه از حالت اجمالی درآمده و تفصیلی تر بحث گردیده است .

ادامه مطلب
22,500 تومان
موجود است
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(1)
محصولات مرتبط
توضیحات

کتاب گام تمدن ساز نوشته سید محمد حسین راجی و سید محمد حسین خاتمی در مورد بسط بیانیه گام دوم انقلاب با تکیه بر اسناد بین المللی می باشد . بیانیه دوم ترسیم کلی از گذشته ، حال و آینده انقلاب اسلامی ست و از آنجا که جوانان به عنوان موتور محرکه و بنیان  اساسی در اقتصاد و جامعه شناسی بار تحقق این اهداف را به دوش می کشند نشر معارف به تهیه این کتاب برای مخاطبان خود پرداخته است .

موضوع کتاب گام تمدن ساز شرح بیانیه گام دوم رهبر انقلاب است و در 324 صفحه توسط انتشارات معارف به چاپ رسیده است . تصویر سازی غلط و منفی و ناامیدکننده از ایران محور مهم ترین دستور کار دشمنان است . بی شک بیان حقایق و ترسیم شرایطی که در این چهل سال اتفاق افتاده است خط بطلانی بر تصویر سازی نظام سلطه از ایران می کشد .

کتاب حاضر بنابر بر حس مسئولیت بر تبیین این بیانیه در چهار فصل  ابتدا به بیان کوتاهی در مورد عظمت حادثه انقلاب و بیان نظریات در این مورد پرداخته است . در فصل دوم اجمالا برکات انقلاب مثل حفظ تمامیت ارضی و دستاورد در حوزه های مختلف بر اساس مدارک بین المللی بررسی شده است . همچنین انتخابات ، نقش مردم ، مقایسه ایران قبل و بعد از انقلاب ، وضع زنان ، معنویت از جمله مطالب بیان شده است . بخش سوم کتاب اما چالش ها و ظرفیت های انسانی و منابع است و فرصت ها .

نکات مهم استقلال ، امید ، آزادی ، عزت و سیاست خارجی ، سبک زندگی ، اقتصاد و عدالت مهم ترین عناوین بخش پنجم برای گام دوم و آینده انقلاب است که برای قشر اصلی مخاطب این کتاب یعنی جوانان و مدیران جوان انقلابی بررسی شده اند .

صداقت همراه با اطلاعات دقیق و اسناد و پرداختی دقیق به همراه سادگی متن از نکات مثبت کتاب پیش رو می باشد .

بخشی از کتاب  ص 28 :

" پیتر آوری ، گاوین همبلی و چارلز ملویل در کتاب تاریخ ایران دوران پهلوی به پدیده ی انقلاب اسلامی توجه ویژه ای کرده اند . برخی از مطالبی که در این کتاب درباره ی انقلاب اسلامی امده است ، از این قرار است :

" در انقلاب اسلامی سال 1357 دو جنبه ی مرتبط با هم ، بیش از هر چیز دیگر ، چشمگیر بود : یکی وسعت مشارکت عموم مردم در نهضت که در دیگر انقلاب های سده ی بیستم میلادی سابقه نداشت ؛ و دیگری غلبه ی ماهیت اسلامی آن از لحاظ ایدئولوژیکی ، سازمان دهی و رهبری . عملا هر شهر بزرگ و کوچک در ایران بر ضد رژیم پهلوی بسیج شد و زنان و مردان تقریبا تمام طبقات جامعه ی ایران ، تمایل خود را به سرنگونی نظام پادشاهی و پایان دادن به آنچه سرکردگی خارجیان می پنداشتند ، نشان دادند "

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
بسط بیانیه پام دوم انقلاب
مولف
سید محمد حسین راجی سید محمدرضا خاتمی
انتشارات
نشر معارف
تعداد صفحات
324
شابک
9789645310477
وزن
362
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
6029971
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم