6 رای   - 

گام تمدن ساز

کتاب گام تمدن ساز نوشته آقایان راجی و خاتمی در مورد بسط بیانیه گام دوم انقلاب با تکیه بر اسناد بین المللی می باشد . که در این کتاب با تکیه بر اسناد معتبر تاریخی و گزارش های سازمان های معتبر بین المللی ابتدائا مستندات گزاره های بیانیه ارائه گردیده و در قدم بعد با استفاده از داده های اطلاعاتی منابع فوق الذکر بر اساس منطق تبیینی مقام معظم رهبری بخش هایی از بیانیه از حالت اجمالی درآمده و تفصیلی تر...
موجود
225,000 ریال

کتاب گام تمدن ساز نوشته سید محمد حسین راجی و سید محمد حسین خاتمی در مورد بسط بیانیه گام دوم انقلاب با تکیه بر اسناد بین المللی می باشد . بیانیه دوم ترسیم کلی از گذشته ، حال و آینده انقلاب اسلامی ست و از آنجا که جوانان به عنوان موتور محرکه و بنیان  اساسی در اقتصاد و جامعه شناسی بار تحقق این اهداف را به دوش می کشند نشر معارف به تهیه این کتاب برای مخاطبان خود پرداخته است .

موضوع کتاب گام تمدن ساز شرح بیانیه گام دوم رهبر انقلاب است و در 324 صفحه توسط انتشارات معارف به چاپ رسیده است . تصویر سازی غلط و منفی و ناامیدکننده از ایران محور مهم ترین دستور کار دشمنان است . بی شک بیان حقایق و ترسیم شرایطی که در این چهل سال اتفاق افتاده است خط بطلانی بر تصویر سازی نظام سلطه از ایران می کشد .

کتاب حاضر بنابر بر حس مسئولیت بر تبیین این بیانیه در چهار فصل  ابتدا به بیان کوتاهی در مورد عظمت حادثه انقلاب و بیان نظریات در این مورد پرداخته است . در فصل دوم اجمالا برکات انقلاب مثل حفظ تمامیت ارضی و دستاورد در حوزه های مختلف بر اساس مدارک بین المللی بررسی شده است . همچنین انتخابات ، نقش مردم ، مقایسه ایران قبل و بعد از انقلاب ، وضع زنان ، معنویت از جمله مطالب بیان شده است . بخش سوم کتاب اما چالش ها و ظرفیت های انسانی و منابع است و فرصت ها .

نکات مهم استقلال ، امید ، آزادی ، عزت و سیاست خارجی ، سبک زندگی ، اقتصاد و عدالت مهم ترین عناوین بخش پنجم برای گام دوم و آینده انقلاب است که برای قشر اصلی مخاطب این کتاب یعنی جوانان و مدیران جوان انقلابی بررسی شده اند .

صداقت همراه با اطلاعات دقیق و اسناد و پرداختی دقیق به همراه سادگی متن از نکات مثبت کتاب پیش رو می باشد .

بخشی از کتاب  ص 28 :

" پیتر آوری ، گاوین همبلی و چارلز ملویل در کتاب تاریخ ایران دوران پهلوی به پدیده ی انقلاب اسلامی توجه ویژه ای کرده اند . برخی از مطالبی که در این کتاب درباره ی انقلاب اسلامی امده است ، از این قرار است :

" در انقلاب اسلامی سال 1357 دو جنبه ی مرتبط با هم ، بیش از هر چیز دیگر ، چشمگیر بود : یکی وسعت مشارکت عموم مردم در نهضت که در دیگر انقلاب های سده ی بیستم میلادی سابقه نداشت ؛ و دیگری غلبه ی ماهیت اسلامی آن از لحاظ ایدئولوژیکی ، سازمان دهی و رهبری . عملا هر شهر بزرگ و کوچک در ایران بر ضد رژیم پهلوی بسیج شد و زنان و مردان تقریبا تمام طبقات جامعه ی ایران ، تمایل خود را به سرنگونی نظام پادشاهی و پایان دادن به آنچه سرکردگی خارجیان می پنداشتند ، نشان دادند "

سایر مشخصات محصول

وزن : 362
شابک : 9789645310477
مولف : سید محمد حسین راجی سید محمدرضا خاتمی
انتشارات : نشر معارف
تعداد صفحات : 324
موضوع : بسط بیانیه پام دوم انقلاب
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 6029971
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها