4 رای   - 

گردان قاطرچی ها

کتاب گردان قاطرچی‌ها برای نوجوانان است که به زبان طنز از روزهای جنگ و نوجوانان کم سن و سالی که به جنگ می‌رفتند سخن می‌گوید . قصه‌ی گردانی که وظیفه‌اش نگهداری از قاطرهایی برای حمل آذوقه و مهمات مورد نیاز رزمندگان به ارتفاعات کردستان است . 
موجود
400,000 ریال
تخفیف 10% درصد
360,000 ریال

کتاب رمان گردان قاطرچی ها به موضوع جنگ از زاویه دید طنز نگاه کرده که همین موضوع باعث شده تا حدودی تصویر شاد و مفرح از حضور رزمندگان نوجوان در صحنه های مختلف جنگ برای خواننده نوجوان روایت شود . داستان این کتاب درباره یکی از گردان های تدارکاتی در جبهه هاست که تعدادی از رزمنده ها با استفاده از چند تا قاطر آذوقه مورد نیاز گروهی از رزمنده ها در بالای ارتفاعات کردستان را حمل می کنند .

رمان ، نثر ساده و روانی دارد و لحن راوی در هنگام توصیف صحنه‌های داستانی در عین برخورداری از رگه‌های طنز قوی ، چنان بی‌تفاوت و خونسرد است که گویی یک واقعه ساده و روزمره را روایت می‌کند .

ماجرا از آن جا آغاز می شود که شخصیتی به نام یوسف که یک مجروح جنگی است ، پس از جانباز شدن ، دوباره به جبهه اعزام می شود و این بار بنا به صلاح دید فرمانده گردان قرار می شود مسولیت نگهداری و آموزش چند قاطر برای حمل آذوقه و مهمات به مناطق صعب العبور در ارتفاعات کردستان برای رزمندگان به او سپرده شود و ... 

بخشی از کتاب :

« یوسف تا آن زمان فکر می‌کرد بدترین خاطره‌ی زندگیش ۱۸ ماه دوران بیمارستان پس از مجروحیتش است ؛ اما آن ۱۸ ساعتی که با قاطرها سوار قطار شد تا به مقصد برسند ، بدترین خاطره و کابوس زندگی اش شد ! »

« علی گفت : … مادر همین قاطرها هم اسب ماده‌س دیگه .

کربلایی خندید و گفت : به قاطره گفتن بابات کیه ؟ روش نشد بگه الاغه گفت داییم اسبه ! »

سایر مشخصات محصول

وزن : 245 گرم
شابک : 9786008460039
مولف : داوود امیریان
انتشارات : کتابستان معرفت
تعداد صفحات : 271
موضوع : داستان های فارسی رمان نوجوانان
جلد : مقوا
شماره کتاب شناسی ملی : 4360101
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها