0 رای   - 

یزله بر دجله

کتاب یزله بر دجله به کوشش جعفر الهایی و جمع آوری و تدوین گوشه ای از خاطرات مردم عراق از ایام شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس می پردازد . خاطرات تشییع بی نظیر سردار و هم رزمش ابومهندس و حس زیبای مردم از شخصیت مردمی و دوست داشتنی حاج قاسم و ابومهدی دست مایه نویسنده و همکاران ایشان در تحقیق شده و این بخش از تاریخ را  برای ثبت به رشته تحریر در آورده است .
موجود
240,000 ریال

موضوع کتاب یزله بر دجله روایت خاطرات مردم عراق از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی و هم رزم اش ابومهدی المهندس به قلم جعفر الهایی و تدوین خانم ها ملکی و لقمانیان است .

کتاب پیش رو روایت گر مهر مردم عراق و  دلبستگی و وحدت مردم عراق پیش و پس از شهادت حاج قاسم می باشد . نویسنده با مرور بخشی از خاطرات مردم از ایام شهادت و حضور در تشییع پر شکوه درعراق آنها را در قالب خاطرات کوتاه به رشته تحریر در آورده است .

این کتاب روایتی از یک اتفاق ماندگار و توصیف دو شخصیت ماندگار و البته خاص در عرصه تاریخ اسلام ست و می خواهد و زیبایی وحدت ایجاد شده توسط این دو شهید را به نمایش بگذارد .

یزله بر دجله روایت گر 116 خاطره  از 116 عمود در مراسم تشییع  به همراه تعدادی عکس و معرفی محصولات مرتبط است .

در این کتاب راز این دوست داشتنی بودن و ظرفیت هایی که حاج قاسم بعد از شهادت همچون زمان حیات میان مردم دو سرزمین به وجود آورد را می توانید بخوانید .

« پاتیل ها ردیف شده بودند دنبال هم . شنبه بود . در جامع المظفر و جامع الملک ، آش و حلیم نذری پخته بودیم برای خیرات حاج قاسم و ابومهدی . پخش می کردیم میان مردم ؛ نه فقط میان فقرا . پیاله آش به دست ، سراغ هرکس می رفتم غمگین بود . بعضی اشک توی چشم هایشان جمع می شد و می گفتند : " این خسارت بزرگ ، فقط برای ایران نیست . مردم خیلی از کشورها عزادار شدند " .

بعضی دیگر تشکر می کردند و فاتحه می فرستادند یا برای سلامتی آیت الله خامنه ای و آیت الله سیستانی دعا می کردند .

واکنش ها متفاوت بود ؛ اما غم ، مشترک بود توی حرف ها و نگاه ها . درخواست مردم یکی بود : " انتقام خون شهدا را بگیرید ."

بخشی از متن کتاب یزله بر دجله صفحه 129سایر مشخصات محصول

وزن : 144
شابک : 97862266899946
مولف : جعفر الهایی
انتشارات : راه یار
تعداد صفحات : 189
موضوع : خاطرات مردم عراق از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس
جلد : شومیز
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها