0 رای   - 

یوما

کتاب یوما نوشته مریم راهی ، با موضوع حضرت خدیجه و در دسته داستان بلند دینی ست که برای هر مخاطب این سبک با هر نوع سلیقه‌‌ای حرف‌هایی جدی و تازه برای روایت دارد . محور اصلی این رمان فرازهایی از زندگی حضرت خدیجه است و روایت کتاب از ساعت های منتهی به ولادت حضرت زهرا شروع می شود .
موجود
330,000 ریال

موضوع کتاب یوما بیان فرازهایی از زندگی حضرت خدیجه در قالب داستان بلند ، رئال و تاریخی ست . مریم راهی نویسنده جوان این اثر برای خلق اثری متفاوت در قالب داستان و  با ماهیت دینی و تاریخی به روایت  استفاده از بیان چندین روایت موازی با چند زاویه دید ب ظاهر متفاوت پرداخته است .

توصیف مینیاتوری و تصویر گونه از شخصیت اصلی و خلق صحنه های خاص مثل عطر آمیز شدن کودکانی که پیامبرآنان را نوازش کرده داستان را فراتر از کلمات برای مخاطبان روایت می کند . ترسیم سیمای کفار و نشان دادن عقاید جاهلیت و دیالوگ های به جا ترسیمی از شرایط تاریخی و درک اجتماعی مردم به زبانی عام در اختیار خواننده از جنس نوجوان و بزرگسال قرار می دهد .  به غیر از چند شخصیت مثل بحریه باقی شخصیت ها واقعی هستند . 

نام این رمان  از عبارتی  عربی گفته شده که که کنیز حضرت خدیجه به وی اطلاق می کند . نویسنده هوشمندانه در بخش‌‌هایی از متن این عبارت را به کار برده و مخاطب پس از به پایان رساندن کتاب، به ناخودآگاه به معنای آن پی برده و علت اطلاق آن به حضرت پی می برد .

توصیف های همراه با جزییات رفتاری و مکانی ، توصیف شخصیت والای حضرت خدیجه با بیانی دلنشین و دیالوگ های قوی ، استفاده از منابع مستدل همراه با داستان پردازی قوی از ویژگی های این کتاب است . 

بخشی از کتاب یوما ص ۱۰ :

« چشمان مشتاق خدیجه خیره بر چشمان پر برق محمد است تا شرط آخر را بگوید و او آخر سر تمام و کمال مومن گردد . نسیمی می گذرد و گیسوان محمد را پیچ و تابی می دهد و او مشفقانه 

خدیحه من ، ای نخستین بانوی مومن 

تمام شیرینی های عالم بر دل خدیجه می ریزد ; شیرین تر از عسل . و او همچنان

آنان که دعوت حق را اجابت کنند عاقبتشان برترین پاداش و خوش ترین زندگانی است ... و آنان که اجابت نکنند اگر مالک دو برابر دارایی زمین باشند و تمامی را فدای آسایش خویش سازند مگر از عذاب برهند ، آنان را حسابی سخت باشد و جایگاه شان و دوزخ »

سایر مشخصات محصول

وزن : 182
شابک : 9789643378271
مولف : مریم راهی
انتشارات : نیستان
تعداد صفحات : 164
موضوع : داستان مذهبی فراز هایی از زندگی حضرت خدیجه رمان داستان های فارسی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 4133557
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها